Міжнародний день Дніпра – 2021

Міжнародний день Дніпра – 2021

12.07.2021 Автор buvrzp

7 липня відзначається Міжнародний день Дніпра — однієї з найбільших річок в Європі. Офіційна дата проведення Дня Дніпра на законодавчому рівні не встановлена, однак у різних країнах та містах цей день відзначається зазвичай у першу суботу липня.

Свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів Дніпра, які вирішити без активної участі населення, що проживає на берегах річки, неможливо.

Декілька цікавих фактів про річку Дніпро:

Дніпро — одна з найбільших річок в Європі, четверта за довжиною після Волги, Дунаю та Уралу.

Дніпро протікає по території 3 країн: України, Білорусі та Росії.

До будівництва водосховищ на річці її природна довжина становила 2 285 км. На сьогодні довжина дорівнює 2 201 км. З них на Україну припадає 981 км.

Свій початок Дніпро бере на висоті 220 метрів над рівнем моря на Валдайській височині (Росія, Смоленська обл.).

Назва річки Дніпро походить від скіфського «Данапр», що перекладається як «глибока річка» (дан — річка + апр — глибокий).

Найдавніші письмові відомості про Дніпро залишив грецький історик і географ Геродот у четвертій книзі своєї історії, що називається «Мельпомена»: Борисфен — так він називав Дніпро. Перші вітчизняні відомості про Дніпро є в літописах Київської Русі — «Повість врем’яних літ» і у великому поетичному творі «Слово о полку Ігоревім».

Водою Дніпра користується 70 % населення України, також на нього припадає половина всіх річкових шляхів країни й основна частина (близько 60 %) річкових перевезень вантажів і пасажирів.

На берегах Дніпра розташовані більше півсотні великих і малих міст, в тому числі і Запоріжжя.

Дніпро – головна водна артерія України, давайте всі разом будемо шанувати та оберігати наш величний й могутній Дніпро, без якого не можливо уявити Україну.