Виступи на телебаченні та інше відео

Відеоролик «Мультик про фосфати»


Відеоролик «Річки України»

Відповідь на це питання шукали очільники Мелітопольського району разом із головами сільських рад і спеціалістами управлінь агропромислового розвитку та водного господарства. Також були розглянуті питання щодо розкрадання водопостачальної мережі, що приведе до знищення поливних систем. Сюжет роботи по збереженню меліоративної мережі було показано по місцевому телебаченню 4 вересня 2017 року.


25 жовтня 2016 року у підсумковому випуску новин телеканалу ТВ-5 був показаний сюжет «Сухая Московка — сезонное пересыхание», в якому приймали участь начальник облводресурсів В.Шляховчук та начальник відділу водокористування Т.Гелетюк

15-16 вересня 2016 року начальником упрексплуатації Держводагентства Вячеславом Розгоном на базі Мелітопольського та Якимівського МУВГ Запорізького облводресурсів було проведено нараду-семінар з енергозбереження та водообліку на тему: «Актуальні питання підвищення технічного рівня експлуатації водогосподарських систем, впровадження енергозберігаючих технологій та удосконалення водообліку»

Сучасні аспекти діяльності Запорізького ОВР


4 серпня 2014 року в ході прес-конференції в агентстві «ТЕЗИС» заступник начальника облводресурсів Олександр Лебідь детально розповів журналістам про сьогоднішню статистику з розкраданнями труб стратегічних магістралей в регіоні — де і скільки труб зникло. У заході також брав участь правозахисник Анатолій Шевченко, який заявив, що до крадіжки трубопроводів були раніше причетні Григорій Самардак, Володимир Березовський, Володимир Грачов та ін.


Відновлення зрошувальних мереж – стратегічне питання для запорізьких аграріїв

4 серпня 2014 року в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулась нарада за участі міністра аграрної політики та продовольства України Швайки І.О.

Від Запорізького облводресурсів у нараді приймав участь начальник управління В.А. Шляховчук.

Детальніше »

З особливостями роботи агропромислового сектору економіки в Запорізькій області у ході розширеної наради, яка проходила за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки, поінформував заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олег Ніколенко.

Як підкреслив посадовець, пріоритетним напрямком роботи облдержадміністрації в аграрному секторі економіки є забезпечення населення області продуктами харчування в повному обсязі і за доступними цінами.

За підсумками першого півріччя запорізькі аграрії зібрали 2,2 мільйона тонн зерна нового врожаю (110% до завдання), в тому числі 1,7 мільйона тонн пшениці, з яких 70 % — продовольчої. Цього достатньо для виробництва хліба та хлібобулочних виробів та забезпечення тваринництва фуражним зерном.

Крім того, в області зосереджено 10 тис. га садів і виноградників, з яких 48% насаджень вирощується в сільгосппідприємствах. Це – перспективна галузь, яку розвивають місцеві фермери.

Коментуючи ситуацію в аграрному секторі Олег Ніколенко зауважив, що запорізькі аграрії працюють в умовах ризикованого землеробства — сім районів області знаходяться у посушливій агрокліматичній зоні, а п’ять – у дуже посушливій, що негативно впливає на якість урожаю. Тож зрошення – стратегічний напрямок, який необхідно розвивати в регіоні.

Всього ж на території регіону налічується 240 тис. га зрошуваних земель, які розташовані в 16 районах. Найбільші території – у Якимівському, Веселівському та Василівському районах. Однак, щорічно поливається лише 48 тис. га сільгоспугідь, або 20% від загальної кількості зрошуваних земель. Інші мережі не використовуються, оскільки на їх відновлення необхідні великі капіталовкладення.

При цьому, як підкреслив заступник голови ОДА Запорізька область за темпами відновлення зрошення займає перше місце серед областей України. За 2013 рік сільгосппідприємства додатково відновили 4 тисячі гектар зрошувальних земель, а в поточному році їх буде відновлено 4,8 тисяч гектар. Збільшення площ поливних земель заплановано і на наступні роки.

Разом з тим, Олег Ніколенко зауважив, що поновлення державної програми по зрошенню в перспективі дасть можливість зрошувати 172 тисячі гектар землі і додатково отримувати щороку до 1 мільйона тонн зерна.

Як повідомив начальник Запорізького обласного управління водних ресурсів Володимир Шляховчук, в області розроблена програма відновлення зрошення, яка розділяється на три етапи. Заходи програми передбачають як відновлення мереж, так і будівництво нових.

На місцевому ж рівні для збільшення площ поливу необхідно відновити дію Програми відшкодування витрат за використання електроенергії спожитої сільськогосподарськими підприємствами для поливу сільськогосподарських культур на зрошуваних землях.

Вагомим резервом у цій роботі виступають керівників сільгосппідприємств, які особисто зацікавлені у відновлені зрошувальних мереж. Однак для того, щоб активізувати їх роботу у цьому напрямку необхідно закріплення на законодавчому рівні мінімального терміну (не менше 10 років) укладання договорів оренди земельних паїв.

Як вберегти меліоративні системи?

4 липня 2014 року відбулося засідання обласної робочої групи з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп з контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання, яке провів заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Олег Ніколенко.

ЗОДТРК Телекур’єр 15.05.2014р


21 травня 2012 року начальник облводресурсів Володимир Шляховчук прийняв участь у обговоренні проблем зрошення та збереження меліоративних систем в області разом з головою СВК «Перемога» Віктором Грищуком в передачі «Час змін» Запорізької державної телерадіокомпанії


З нагоди свята Всесвітнього дня води 22 березня 2012 року начальник Мелітопольського МУВГ Слєпкань М. В. виступив на районному телебаченні (канал РТБ)


Частина 1


Частина 2

22 березня 2011 року у прямому ефірі по Запорізькій незалежній телерадіокомпанії «ТВ-5» у рамках телепрограми «Утро с ТВ-5» відбулася зустріч з начальником Запорізького облводгоспу Шляховчуком В. А. з нагоди свята Всесвітнього дня води


18 березня 2011 року запорізькі рятівники МНС разом з співробітниками Запорізької рибоохорони та Придніпровської залізниці підривали лід — це планові роботи по захисту мостових переходів на річці Конка в селі Малокатеринівка (в місці впадіння в Каховське водосховище). Підрив льоду — найкращий спосіб захисту гідротехнічних споруд від руйнівної дії льодоходу та пропуску по річці льоду

У другій половині дня відбулась прес-конференція в ГУ МНС в Запорізькій області з вищезгаданого питання та проходження весняного водопілля по Запорізькій області.

У роботі конференції приймала участь заступник начальника — начальник відділу водокористування Запорізького облводгоспу Гелетюк Т. І., яка проінформувала ЗМІ про обстеження на річках та водоймах по області, про стан підтоплення сільських населених пунктів, про роботу дренажних насосних станцій, які захищають населені пункти від підтоплення (ті що знаходяться на балансі облводгоспу).