ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ КЛІМАТУ

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ КЛІМАТУ

15.05.2020 Автор buvrzp

Щорічно в усьому світі 15 травня відзначається Всесвітній День захисту клімату,  мета якого – привернути увагу людства до проблеми його зміни, основною причиною якої вважають зростання викидів парникових газів внаслідок діяльності людини. Заснування цього екологічного свята стало відповіддю на заклик метеорологів щодо необхідності захисту клімату як ресурсу для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь, адже клімат, погода, природні катаклізми здійснюють суттєвий вплив на продовольчу, життєву, майнову безпеку, на водні ресурси, відпочинок та сталий розвиток усіх держав без винятку.

Вперше явище підвищення концентрації парникових газів в атмосфері обговорювалося на світовому рівні в 1992 році — на Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату. Ця угода визначила загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.

Організатори численних акцій у багатьох країнах прагнуть не просто інформувати громадськість про існування небезпеки глобального потепління, а й пропонують шляхи розв’язання проблеми через дії не лише всіх країн, а й кожного громадянина.

Клімат планети є складною системою, що змінюється в результаті процесів взаємодій між атмосферою, океаном і людиною. Ці елементи перебувають у збалансованій рівновазі, яка нині руйнується за рахунок антропогенної діяльності людини. Відомо, що на формування екологічних проблем і на стан поверхневих вод впливають як природні, так і антропогенні чинники.

Глобальне потепління торкнулось більшості країн світу, зокрема й України, що призводить до виникнення надзвичайних ситуацій. На сьогодні глобальні зміни клімату є злободенною проблемою, а їх вплив набуває відчутних масштабів. Зміна клімату вже відбувається і цей процес буде продовжуватись. Тому, незалежно від того, чи причетна до цього людина чи ні, необхідно вживати заходи з протидії цим змінам, стримувати темпи зростання температури з тим, щоб уникнути небезпечних і незворотних наслідків для навколишнього середовища.

Давайте разом оберігати наше майбутнє, свідомо ставитися до стилю свого життя, охороняти навколишнє природне середовище, адже збереження клімату Землі залежить від кожного жителя планети.