Засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи водосховищ комплексного призначення у районі басейну річок Приазов’я на осінньо-зимовий період 2021-2022 років
27 жовтня 2021 року відбулося в online режимі засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у районі басейну річок Приазов’я на осінньо-зимовий період 2021-2022 років.
Про якісний стан поверхневих водних об’єктів басейну річок Приазов’я в межах Запорізької та Донецької областей (за даними державного моніторингу) проінформувала виконуюча обов’язки заступника начальника БУВР річок Приазов’я (заступник Голови Міжвідомчої комісії) Інна Рибалко.
Про прогноз розвитку гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки басейну річок Приазов’я на осінньо-зимовий період 2021-2022 років повідомила Тетяна Сорокіна – заступник начальника Запорізького обласного центру з гідрометеорології.
З пропозиціями щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення на осінньо-зимовий період 2021-2022 років виступили представники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, КП «Бердянськводоканал» та Маріупольського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу».
Всі представники зацікавлених організацій приймали активну участь у обговорені режимів роботи водосховищ комплексного призначення басейну річок Приазов’я.
Наповнення водосховищ (станом на 27.10.2021 року) становить: Бердянське – 8,29 млн. м3 (51 %), Старо-Кримське – 38,488 млн. м3 (96%), Павлопільське – 58,048 млн. м3 (90,4 %).
Міжвідомча комісія, обговоривши пропозиції учасників заходу та врахувавши гідрологічний прогноз на осінньо-зимовий період 2021-2022 років, гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні річок Приазов’я узгодила оптимальні режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у районі басейну річок Приазов’я на осінньо-зимовий період 2021-2022 років.
Щодо режиму роботи Старо-Кримського водосховища, то комісією узгоджено, що водосховище працює скидними витратами не нижче екологічних (0,1 м3/с) для сталої подачі води на м. Маріуполь.
Узгоджено питання по Павлопільському водосховищу — працює скидними витратами у нижній б’єф не менше 4 м3/с для сталої роботи нижче розташованих поверхневих руслових водозаборів.
Стосовно Бердянського водосховища — працює на притокових витратах, відповідно до потреб водокористувачів м. Бердянськ.