27 грудня 2007 року на базі Якимівського міжрайонного управління водного господарства був відкритий Запорізький обласний інформаційно-дорадчий центр.
Основною метою інформаційно-дорадчого центру є надання інформаційно-консультаційних і дорадчих послуг з питань використання зрошувальної техніки і ефективних технологій в зрошувальному землеробстві:
— забезпечення накопичування банку даних і інформаційно-дорадче сервісне обслуговування по впровадженню нових досягнень науки і техніки, передового досвіду у галузі зрошувального землеробства;
— поширення серед сільгосптоваровиробників науковообґрунтованих рекомендацій використання зрошувальних систем, дощувальної техніки, насосних станцій, засобів водообліку, способів поливу;
— залучає до проведення пропаганди і науковоосвітніх заходів консультантів від вищих учбових закладів відповідного профілю, фахівців системи Держводагентства України, облводресурсів і практиків;
— участь в розробці протипаводкових проектів, конструкції і ремонту дренажних систем, прибудові малих водоймищ.
ІДЦ знаходиться в адміністративній будівлі Якимівського МУВГ на першому поверсі. До складу ІДЦ входять: зал площиною 74 кв. м., де знаходиться музей меліорації Запорізького облводресурсів, стенди з показниками діяльності Запорізького облводресурсів і управлінь області, стенди по крапельному зрошуванню, стенди Мелітопольської технічної школи, виставковий матеріал «Засоби захисту рослин» від компанії «Хімагромаркетінг», стенд будівельних добавок від компанії «ІSОМАТ», ІДЦ також рекламує проведення геолого-гідрологічних обстежень зрошуваних земель Запорізькою гідрогеологомеліоративною експедицією на виявлення шкідливих геологічних явищ і процесів та пропозицій по їх попередженню, або усуненню. Проведення лабораторних аналізів якості зрошуваних і дренажних вод, буріння і ремонт свердловин.
На НС 4-3 МК експлуатаційної дільниці № 4 знаходиться розплідник хвойних рослин площею 950 кв. м., де вирощуються декоративні рослини та дерева.
Інформаційно-дорадчий центр підтримує зв’язки з підприємствами і сільгоспвиробниками різних форм власності не тільки в Запорізькій області, але і за її межами. Так, в квітні 2008 року відбувся семінар на тему «Інтенсивні технології в рослинництві» з представниками науки Одеси, Харкова, Києва, Запоріжжя, а також сільгоспвиробниками Запорізької і Херсонської областей. У семінарі приймали участь понад 100 зацікавлених осіб.
У серпні 2008 року на базі інформаційно-дорадчого центру пройшов всеукраїнський семінар на тему «Застосування нових технологій при виконанні ремонтно-експлуатаційних робіт на водогосподарських об’єктах, вдосконалення роботи з гідрометрії та надання платних послуг, пов’язаних з подачею води водокористувачам». В ньому взяли участь представники облводресурсів та управлінь з південних регіонів України. У 2009 році пройшли семінари представників адміністрації, сільгоспуправління Якимівського району, відділів кадрів, головних бухгалтерів управлінь облводресурсів.
ІДЦ співпрацює з Таврійським державним агротехнологічним університетом, та з Херсонським державним аграрним університетом.
Центр рекламує продукцію відомих постачальників:
— компанію «ВіВП Груп», «ІНТЕРМАГ-УКРАЇНА» — по виробництву мікро добрив для кореневого і позакореневого підживлення;
— компанію «ІSОМАТ», яка пропонує добавки до будівельних матеріалів з метою поліпшення їх властивостей;
— концерн «ВОДОПОЛІМЕР», який постачає на будівельний ринок труби ПВХ для використання в будівництві водопроводів, газоводів та транспортування інших водоосновних рідин;
— корпорацію LINDSAY, яка виробляє сільгоспобладнання, зокрема дощувальні машини поворотно-фронтальної дії ZIMMATIC;
— компанію BAUER — виробника установок для зрошення в т. ч. пересувних насосних станції.
На деяких насосних станціях, за фінансовим сприянням водокористувачів впроваджується краплинне зрошування (НС 9 Р-8, НС 5Р-8, НС 2 Р-8-1). На землях, які знаходяться в зоні поливу НС 2 Р-8-1, проведено будівництво водогону з поліетиленових труб для краплинного зрошення садів та виноградників в ТОВ «Агролюкс». Робітниками управління виконується весь необхідний для цього цикл робіт: підготовка проектної документації, будівництво, обслуговування і подача води.
Якимівське МУВГ на своїх насосних станціях впроваджує реле захисту електродвигунів великої потужності від максимального струму. За допомогою реле РДЦ виробника ВАТ Електротехнічний завод РЕЛСІС м. Київ значно збільшується ресурс безаварійної роботи таких електродвигунів.
Під час відкриття центру був презентований учбовий фільм для навчання машиністів насосних установок управління, щодо правильності технічної експлуатації обладнання насосних станцій, розроблений, знятий і озвучений фахівцями Якимівського МУВГ. Щороку навчання технічного персоналу насосних станцій проводяться з використанням власних відео матеріалів за допомогою мультимедійного проектору.
Якимівське міжрайонне управління водного господарства надає інформацію про свою роботу в місцеві газети «АКИМОВСКИЙ ВЕСНИК», «СЛОВО ТРУДІВНИКА» по модернізації зрошувальної системи, проектуванню і прокладанню поліетиленових труб, щодо подачі води водоспоживачам, роботі мобільного комплексу MKІ-140 м для відновлення міжгосподарських та внутрігосподарських трубопроводів методом нанесення внутрішньої цементно-піщаної ізоляції.