Басейнова рада

Чергове засідання Басейнової ради річок Приазов’я

Сьогодні, 23 грудня, у форматі відеоконференції провела своє чергове засідання Басейнова рада річок Приазов’я.

Олексій Ярошевич (міжнародний експерт) розповів про стан розробки ПУРБ річок Приазов’я та дав поради щодо його написання та вдосконалення.

Також учасники розглянули більш детально хід виконання елементів Плану управління басейну річок Приазов’я, про що поінформували Інна Рибалко (в.о. заступника начальника БУВР річок Приазов’я) та Володимир Нестеренко (начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод).

Під час відеоконференції присутні також заслухали інформацію щодо моніторингу гідроморфологічних показників в басейні річок Приазов’я в межах Запорізької області та про діагностичний моніторинг масиві в поверхневих вод – доповіли Тетяна Сорокіна (заступник начальника Запорізького обласного центру з гідрометеорології) та Інна Рибалко (в.о. заступника начальника БУВР річок Приазов’я).

Наступним питанням порядку денного був представлений проєкт Плану роботи Басейнової ради річок Приазов’я на 2022 рік, який прийнятий одноголосно.

За результатами розгляду питань порядку денного були прийняті відповідні рішення, які внесені до протоколу.

Чергове засідання Басейнової ради річок Приазов’я

16 червня у форматі відеоконференції провела своє чергове засідання Басейнова рада річок Приазов’я.

Спершу Інна Рибалко доповіла про виконання водоохоронних заходів в басейні річок Приазов’я у 2015-2020 роках та плани щодо їх фінансування з місцевих бюджетів та природоохоронних фондів у 2021 році, економічний аналіз водокористування в басейні річок Приазов’я.

Члени Басейнової ради та запрошені були ознайомлені про  гідроморфологічні зміни річок відповідного басейну, про що поінформували Інна Рибалко (в.о. заступника начальника БУВР річок Приазов’я) та Тетяна Сорокіна (заступник начальника Запорізького обласного центру з гідрометеорології).

Костянтин Данько – завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, представив підготовлений проєкт Плану управління ризиками затоплення у межах басейну річок Приазов’я та описав подальші дії на шляху до його затвердження.

Наступним питанням порядку денного була пропозиція щодо створення на законодавчому рівні свята «День річок Приазов’я», яку запропонувала Анастасія Буяльська – Голова правління Громадської організації «Сімейні цінності української ментальності». Члени Басейнової ради підтримали дану пропозицію та окреслили шляхи щодо втілення даного питання.

За результатами розгляду питань порядку денного були прийняті відповідні рішення, в тому числі організаційні заходи щодо внесення змін до  складу членів Басейнової ради річок Приазов’я.

Онлайн-засідання Басейнової ради річок Приазов’я

16 червня 2021 року відбудеться онлайн-засідання Басейнової ради річок Приазов’я (у форматі відео-конференції), з дотриманням карантинних обмежень.

Під час засідання Басейнової ради розглядатимуться такі питання:

 • Виконання водоохоронних заходів в басейні річок Приазов’я у                  2018-2020 роках та плани щодо їх фінансування з місцевих бюджетів та природоохоронних фондів у 2021 році.
 • Економічний аналіз водокористування в басейні річок Приазов’я.
 • Різне.

До участі у заході запрошуються члени Басейнової ради, представники громадських організацій, органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації.

Засідання розпочнеться о 10.00 год. 16 червня 2021 року в online режимі (ZOOM).

Для отримання додаткової інформації та щодо підключення до онлайн-заходу можна звертатися до контактних осіб: Рибалко Інна Георгіївна та Шведова Катерина Іванівна (061) 787-49-70, (067) 612-31-46, b.radapriazovya@ukr.net.

Чергове онлайн-засідання Басейнової ради річок Приазов’я

22 грудня у форматі відеоконференції провела своє чергове засідання Басейнова рада річок Приазов’я.

Серед питань порядку денного було обрання до складу ради нових членів (через кадрові зміни), а також зміни у секретаріаті Басейнової ради.

Питання щодо розробки елементів Плану управління басейну річок Приазов’я у 2020 році та кроки на 2021 рік висвітлила Інна Рибалко – в.о. заступника начальника БУВР річок Приазов’я.

Члени Басейнової ради та запрошені були ознайомлені про гідроморфологічний моніторинг масивів поверхневих вод річок Приазов’я, про що поінформувала Тетяна Сорокіна – заступник начальника Запорізького обласного центру з гідрометеорології.

Також Інна Рибалко повідомила про екологічний стан р. Обіточна в межах Більмацького, Бердянського, Приморського районів Запорізької області та запропонувала направити листи до об’єднаних територіальних громад щодо виділення коштів на природоохоронні заходи спрямовані на покращення стану річки, а також щодо взяття на баланс безхазяйних гідротехнічних споруд на водних об’єктах в басейні р. Обіточна.

На завершення учасники визначилися із планом роботи Басейнової ради на 2021 рік з урахуванням зауважень та пропозицій.

Онлайн-засідання Басейнової ради річок Приазов’я

22 грудня 2020 року відбудеться онлайн-засідання Басейнової ради річок Приазов’я (у форматі відео-конференції), з дотриманням карантинних обмежень.

Під час засідання Басейнової ради розглядатимуться такі питання:

 • Розробка елементів Плану управління басейну річок Приазов’я у 2020 році та кроки на 2021 рік.
 • Гідроморфологічний моніторинг масивів поверхневих вод річок Приазов’я.
 • Екологічний стан р. Обіточна в межах Більмацького, Бердянського, Приморського районів Запорізької області, заходи щодо покращення стану річки.

До участі у заході запрошуються члени Басейнової ради, представники громадських організацій, органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації.

Засідання розпочнеться о 10.00 год. 22 грудня 2020 року в online режимі (Google meet).

Для отримання додаткової інформації та щодо підключення до онлайн-заходу можна звертатися до контактних осіб: Рибалко Інна Георгіївна та Шведова Катерина Іванівна (061) 787-49-70, (067) 612-31-46, b.radapriazovya@ukr.net.

Google Meet

Онлайн-засідання Басейнової ради річок Приазов’я

Сьогодні 17.06.2020 у м. Запоріжжя відбулось засідання Басейнової ради річок Приазов’я, яке через заходи по запобіганню поширенню на території України  COVID-19 було проведено в online режимі (ZOOM).

У засіданні Басейнової ради прийняли участь представники басейнових управлінь водних ресурсів, представники облдержадміністрацій та райдержадміністрацій Запорізької, Донецької та Херсонської областей, Запорізького обласного центру з гідрометеорології, Державної екологічної інспекції, Приазовського національного природного парку, Таврійського державного агротехнологічного університету, представники
ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат», також представники сільгосппідприємств та засобів масової інформації (ГО  «Гром–Приазов’я)
та ін.

Серед питань порядку денного було обговорення проблем водойм, шляхи вирішення проблеми евтрофікації водойм, про що зазначив Володимир Нестеренко – начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я.

Питання щодо інформування громадськості про реалізацію державної політики у сфері управління, використання та відтворення водних ресурсів, проведення заходів з популяризації екологічних знань серед населення висвітлила Інна Рибалко – в.о. заступника начальника БУВР річок Приазов’я.

Також Інна Рибалко повідомила про актуалізацію даних щодо наявності в басейні річок Приазов’я гідротехнічних споруд, їх технічного стану, балансової належності, здійснення заходів щодо визначення безхазяйних гідротехнічних споруд та проведення моніторингу щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання програм природоохоронного спрямування та заходів по збереженню та відтворенню водних ресурсів.

Члени Басейнової ради та запрошені були ознайомлені про несприятливу гідрологічну ситуацію на річках Приазов’я, яка склалась на кінець травня 2020 року та можливість формування маловоддя, про що поінформувала Тетяна Сорокіна – заступник начальника Запорізького обласного центру з гідрометеорології.

На Басейнові раді було розглянуто та обговорено звернення Громадського об’єднання «ГРОМ-Приазов’я», яке представив Сергій Кутняков – координатор проектів Громадського об’єднання «ГРОМ-Приазов’я», голова руху «Країна успіху». Учасники засідання вирішили прийняти до відома звернення ГО «ГРОМ-Приазов’я», опрацювати його та надати відповідь, а також розробити спільний план дій.

На завершення учасники визначились з планом роботи щодо управління, використання та відтворення водних ресурсів, а також продовжити проводити заходи з популяризації екологічних знань серед учнівської молоді та студентства у ІІ півріччі 2020 року.

Онлайн-засідання Басейнової ради річок Приазов’я

17 червня 2020 року о 10:00 в Басейновому управлінні водних ресурсів річок Приазов’я (м. Запоріжжя, просп. Соборний, 105) розпочнеться онлайн-засідання Басейнової ради річок Приазов’я (у форматі відео-конференції), з дотриманням карантинних обмежень.

Під час засідання Басейнової ради розглядатимуться такі питання:

 • Про проблеми водойм. Шляхи вирішення проблеми евтрофікації. Розгляд діяльності комунальних підприємств, що надають послуги з централізованого водопостачання і водовідведення. Виконання заходів щодо зменшення антропогенного  навантаження на поверхневі водні об’єкти від скиду забруднюючих речовин.
 • Про інформування громадськості про реалізацію державної політики у сфері управління, використання та відтворення водних ресурсів, проведення заходів з популяризації екологічних знань серед населення.
 • Про актуалізацію даних щодо наявності в басейні річок Приазов’я гідротехнічних споруд, їх технічного стану, балансової належності, здійснення заходів щодо визначення безхазяйних гідротехнічних споруд.
 • Про проведення моніторингу щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання програм природоохоронного спрямування та заходів по збереженню та відтворенню водних ресурсів.
 • Про несприятливу гідрологічну ситуацію на річках Приазов’я та можливість формування маловоддя.

До участі у заході запрошуються члени Басейнової ради, представники громадських організацій, органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації.

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактних осіб: Рибалко Інна Георгіївна та Шведова Катерина Іванівна (061) 787-49-70, (067) 612-31-46, b.radapriazovya@ukr.net.

Днями в м. Мелітополь Запорізької області відбулось засідання Басейнової ради річок Приазов’я.

Днями в м. Мелітополь Запорізької області відбулось засідання Басейнової ради річок Приазов’я.

Члени Басейнової ради із Донецької області приєднались до засідання по скайп-зв’язку, який був локалізований у м. Слов’янськ та м. Маріуполь.

Серед питань порядку денного було обговорено питання щодо екологічних проблем Утлюкського лиману, про що зазначила Ірина Розовенко – представник Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації.

Про етапами розробки елементів Плану управління басейну річок Приазов’я проінформувала Інна Рибалко – в.о. заступника начальника БУВР річок Приазов’я.

Заступником начальника Сіверсько-Донецького БУВР Наталією Білоцерківською було висвітлено питання оцінки антропогенних впливів на якісний стан поверхневих вод в басейні річки Кальміус на території Донецької області з урахуванням впливу з неконтрольованої території.

Члени Басейнової ради та запрошені були ознайомлені з основними тенденціями змін клімату, особливостями їх впливу на водні ресурси басейну Приазов’я, про що доповіли Володимир Воровка (Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б.Хмельницького) та Тетяна Сорокіна (Запорізький обласний центр з гідрометеорології).

На завершення учасники визначилися із планом роботи Басейнової ради на 2020 рік та прослухали звіт робочої групи щодо проблем басейну річки Молочної та Молочного лиману.

Засідання Басейнової ради річок Приазов’я

17 грудня 2019 року о 10:00 в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького (Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Гетьманська, 20) відбудеться засідання Басейнової ради річок Приазов’я.

Під час засідання Басейнової ради розглядатимуться такі питання:

 • Про розробку елементів плану управління басейну річок Приазов’я (результати 2019 року та кроки на 2020 рік).
 • Про оцінку антропогенних впливів на якісний стан поверхневих вод в басейні річки Кальміус на території Донецької області з урахуванням впливу з неконтрольованої території для підготовки плану управління річковим басейном.
 • Про шляхи вирішення екологічних проблем Утлюкського лиману.
 • Про основні тенденції змін клімату, особливості їх впливу на водні ресурси басейну Приазов’я.
 • Про формування Плану роботи Басейнової ради на 2020 рік.

До участі у заході запрошуються члени Басейнової ради, представники громадських організацій, органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації.

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактних осіб: Рибалко Інна Георгіївна та Шведова Катерина Іванівна (061) 787-49-70, (067) 612-31-46, b.radapriazovya@ukr.net.

Засідання робочої групи Басейнової ради річок Приазов’я

19 червня 2019 року у с. Чкалове Приазовського району Запорізької області відбулось засідання робочої групи Басейнової ради річок Приазов’я з вироблення пропозицій та забезпечення узгодження інтересів організацій у галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах басейну річки Молочна.

У засіданні прийняли участь члени робочої групи та представники сільгосппідприємств, органів місцевого самоврядування.

Засідання робочої групи проходило в формі активного діалогу. Особливу увагу акцентовано на ситуації з річкою Молочна та Молочного лиману.

Також було здійснено виїзд на Молочний лиман.

Протокол засідання Басейнової ради річок Приазов’я №1 від 15.05.2019

pdf

Протокол засідання Басейнової ради річок Приазов’я

15 травня 2019 року у смт Якимівка Запорізької області відбулось засідання Басейнової ради річок Приазов’я

фото

У засіданні Басейнової ради прийняли участь: представники басейнових управлінь водних ресурсів, Токмацької та Якимівськой райдержадміністрацій, Запорізького обласного центру з гідрометеорології, Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації, Державної екологічної інспекція у Запорізькій області, Таврійського державного агротехнологічного університету, голова Аграрного Союзу Запорізької області, також представники сільгосппідприємств та засобів масової інформації (Якимівська районна газета «Слово трудівника», Опозиційна газета «Грані життя» та ін.

Перед присутніми з вітальним словом та побажанням насиченої та плідної роботи виступили Голова Якимівської районної ради Шило Ю.В. та Голова басейнової ради річок Приазов’я Мовчан С.І.

На засіданні Басейнової ради річок Приазов’я вирішили створити робочі групи з числа представників Басейнової ради:

— щодо підготовки матеріалів розділу 2 Плану управління річковим басейном (основні антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод) – доповідь в.о. заступника начальника БУВР річок Приазов’я Рибалко І.Г.;

— для узагальнення матеріалів з проведеної інвентаризації експлуатаційних свердловин – виступ провідного гідрогеолога Білозірської комплексної геологічної партії Гербст І.В.;

— шляхи вирішення проблемних питань річки Молочна та Молочного лиману – виступ головного спеціаліста відділу погодження у сфері господарської діяльності управління раціонального використання земель, природо-заповідного фонду та природоохоронних програм Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації Розовенко І.В.

Про шляхи вирішення екологічних проблем річки Корсак доповіла начальник відділу водних ресурсів Мелітопольського МУВГ Весніна Л.І.

Також було запропоновано Головою Басейнової ради Мовчаном С.І. та вирішено на засіданні прийняти датою відзначення «Дня річки Молочна» 10 жовтня, як масштабної громадської акції для залучення широких верств населення до управління водними ресурсами та прийняття рішень з їх охорони, раціонального, використання та відтворення.

15 травня 2019 року відбудеться засідання Басейнової ради річок Приазов’я.

Басейнова рада річок Приазов’я розпочинає активно працювати і є насамперед відкритою платформою для участі стейкхолдерів в управлінні водними ресурсами.

Порядок денний:

— Про розгляд Плану роботи Басейнової ради на 2019 рік. 
— Кроки у розробленні плану управління басейну річок Приазов’я.
— Про шляхи вирішення екологічних проблем річки Корсак.
— Про шляхи вирішення екологічних проблем Молочного лиману.
— Про надання пропозицій щодо проведення інвентаризації та визначенню стану 
експлуатаційних свердловин у басейні річок Приазов’я.
— Про запровадження дати щорічного відзначення дня річки у межах басейну річок Приазов’я.

До участі у заході запрошуються представники громадських організацій, органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації та ін.

Місце збору та час проведення заходу: 15 травня 2019 року об 11:00, Запорізька область, смт. Якимівка, вул. Ігоря Щербини, 6, зала засідань Якимівської райдержадміністрації.

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактних осіб: Рибалко Інна Георгіївна та Шведова Катерина Іванівна (061) 787-49-70, (067) 612-31-46, b.radapriazovya@ukr.net

План роботи Басейнової ради річок Приазов’я у 2019 році

pdf

План роботи Басейнової ради річок Приазов’я у 2019 році

Протокол установчих зборів представників заінтересованих сторін щодо формування складу Басейнової ради річок Приазов’я

pdf

Протокол установчих зборів представників заінтересованих сторін щодо формування складу Басейнової ради річок Приазов’я від 30.10.2018 №1

Сьогодні у Мелітополі створили Басейнову раду річок Приазов’я

30 жовтня 2018 року у м. Мелітополь відбулись установчі збори заінтересованих сторін щодо формування складу Басейнової ради річок Приазов’я.

Детальніше »

До складу Басейнової ради річок Приазов’я увійшли представники водокористувачів: ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат», ТОВ «Таврія», ТОВ «Акімжилсервіс», ПАТ «ММК ІМ. ІЛЛІЧА», ДП «Ілліч-Агро Донбас», КП «Маріупольське ВУ ВКГ», ТОВ «Фрідом Фарм Терра», Бердянська міська рада (ЖКГ), ФГ «Любцов», Токмацька міська рада (ЖКГ), наукових організацій: Таврійський державний агротехнологічний університет, Приазовський національний природний парк, ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», Інститут рибного господарства та екології моря; органів влади: Департамент екології та природних ресурсів Запорізької ОДА, Донецької ОДА, Херсонської ОДА, Державна екологічна інспекція у Запорізькій області, Молочанська міська рада, Мелітопольська районна рада, Кирилівська селищна рада, Нікольська районна рада, Херсонська обласна рада, КП «Південукргеологія», Білозірська КГП; громадських організацій: Запорізька обласна філія Всеукраїнської екологічної ліги, Нікольська районна організація воїнів інтернаціоналістів «Побратим», Херсонська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги та представники Басейнових управлінь водних ресурсів Запорізької, Донецької та Херсонської областей.

Діяльність Басейнової ради буде спрямована на розробку узгоджених заходів із покращення екологічного стану водних ресурсів з урахуванням позицій всіх заінтересованих сторін.

Основною задачею стане підготовка плану управління річковим басейном річок Приазов’я.

Усього до складу Басейнової ради увійшло 32 особи.

Головою Басейнової ради річок Приазов’я обрано к.т.н., доцента кафедри сільськогосподарських машин Таврійського державного агротехнологічного університету Мовчана Сергія Івановича, заступником голови — начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Шляховчука Володимира Андрійовича, виконавчим секретарем – в.о. заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Рибалко Інну Георгіївну.

Зборами було ухвалено проект Положення про Басейнову раду, як основного документа, згідно з яким Басейнова рада працюватиме найближчі 5 років.

Голова Басейнової ради запевнив присутніх, що створення Басейнової ради надзвичайно важлива подія, вона дає впевненість, що реальні зміни у водній галузі відбуваються і кращі європейські практики поступово впроваджуються і в Україні, і відіграватиме значну роль у формуванні «нової водної політики».

Новообрані члени Басейнової ради вже на першому засіданні проявили активну позицію щодо збереження річок Приазов’я.Про проведення зборів зацікавлених сторін щодо утворення Басейнової ради річок Приазов’я

Державним агентством водних ресурсів України у відповідності зі ст. 133 Водного кодексу України та Наказом Мінприроди України від 26.01.2017 № 23 розпочато формування складу Басейнової ради річок Приазов’я.

Згідно з наказом Держводагентства від 31.07.2018 № 565 БУВР річок Приазов’я визначено відповідальною організацією за формування складу Басейнової ради річок Приазов’я та підготовку зборів представників заінтересованих сторін.

Проведення зборів заінтересованих сторін щодо утворення Басейнової ради річок Приазов’я відбудеться 30 жовтня 2018 року о 10-30 за адресою:

Запорізька область, м. Мелітополь, просп. Богдана Хмельницького, 18, корпус 1, аудиторія 1.111 «Малий конференц-зал» Таврійського державного агротехнологічного університету.

Детальніше »

Порядок денний:

1. Обрання робочих органів та затвердження регламенту роботи зборів заінтересованих сторін щодо формування складу Басейнової ради річок Приазов’я.

2. Формування складу Басейнової ради річок Приазов’я.

3. Розгляд проекту Положення про Басейнову раду річок Приазов’я.

4. Обрання голови Басейнової ради та його заступника.

5. Утворення секретаріату Басейнової ради, затвердження його структури та обрання виконавчого секретаря.

6. Різне.

Контактні особи: Рибалко Інна Георгіївна, тел.: (061) 787-49-70, (067) 612-31-46

Шведова Катерина Іванівна, тел.: (061) 787-49-70, (067) 612-31-46

Довідково:

Річки Приазов’я — це малі та середні річки, які нерівномірно розподілені по території та стікають зі схилів Приазовської височини та Донецького кряжу і впадають в Азовське море та його лимани і затоки.

Площа басейну річок Приазов’я — 36,866 тис. км2.

До річок Приазов’я належать 4 середні річки — Молочна, Кальміус, Міус, Кринка та 152 малі річки довжиною понад 10 км.

Річки Приазов’я мають різноманітні та унікальні краєвиди. Це або голі скелі, що майже не мають рослинного покриву, або заболочені та засолені місцевості, де панує прибережно-водна, лучна рослинність, чи то безлюдний степ з барвистим різнотрав’ям.

Особливе значення має Молочний лиман, який включений до Переліку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення, головним чином, як місця оселення водоплавних птахів.Розпочато формування басейнової ради річок Приазов’я

фото

Пропозиції щодо кандидатур до складу басейнової ради приймаються до 04.10.2018 на адресу: Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов’я, пр.Соборний, 105, м. Запоріжжя, 69095

Детальніше »

тел./факс (0612) 62-41-94

е-mail: zap.ovr.16@gmail.com

Надання кандидатур здійснюється шляхом подання заяви разом із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє.

Контактні особи:

Рибалко Інна Георгіївна, тел.: (061) 787-49-70, (067) 612-31-46

Шведова Катерина Іванівна, тел.: (061) 787-49-70, (067) 612-31-46

Інформацію про дату, час і місце проведення установчих зборів буде розміщено на офіційних сайтах Держводагентства та Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я у рубриці «Басейнова рада» після 9 жовтня 2018 року.
pdf Наказ Державного агентства водних ресурсів України від 04.08.2021 №572 «Про внесення змін до персонального складу басейнової ради річок Приазов’я»

pdf Наказ Державного агентства водних ресурсів України від 10.08.2020 №720 «Про внесення змін до персонального складу басейнової ради річок Приазов’я»