Запорізькі аграрії приймають гостей на зрошенні.

Запорізькі аграрії приймають гостей на зрошенні.

05.08.2019 Автор buvrzp

2 серпня 2019 року компанія «Агробудівельний  альянс «Астра»  за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації та БУВР річок Приазовʼя провели семінар по меліорації.

Семінар було проведено на базі  господарства  СВК «Росія» Велико-Білозерського району.  

У заході взяли участь представники агропідприємств Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей, які вирощують сільськогосподарські культури за допомогою дощувальної техніки. 

Привітав учасників семінару заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький.

Запорізька область входить до числа регіонів України, які складають основу її індустріального та аграрного потенціалу.

Територія Запорізької області розташована в зоні недостатнього та нестійкого зволоження. Кожні 6-8 років із 10 оцінюються як сухі та посушливі. Площа сухої та дуже сухої зони за останні 10 років зросла на 7%.

Проте природна родючість ґрунтів Запорізької області у поєднанні з сучасними технологіями може дати високі врожаї. Але ні сучасні технології, ні новітні сорти гібридів не забезпечують ефективне рослинництво, коли бракує головного джерела життя – води. Отже, продовольче та ресурсне забезпечення, а відповідно і продовольча безпека значною мірою залежать від наявності, стану та ефективності використання зрошуваних земель.  У Запорізькій області всього обліковується 241,1 тис. га зрошуваних земель, які займають 13% ріллі  області. Щорічний фактичний полив на полях області здійснюється на площі 50 – 55 тис. га, що становить 22% від наявного фонду.

За останні п’ять  років водокористувачами за власні кошти придбано до 100 одиниць дощувальної техніки, відновлено полив та впроваджено краплинне зрошення на площі 10 тис. га

У аграріїв області з кожним роком виникає все більша й більша потреба додаткового і негайного відновлення поливу на зрошуваних землях.

У перспективі 70 землекористувачів з десяти районів області виявили бажання відновити зрошення на загальній площі майже   32 тис. га, на ці роботи потрібні кошти в сумі 3,5 млрд грн.

Під час заходу учасники семінару також ознайомилися з роботою дощувальних машин VALLEY.

Семінар  було проведено на високому рівні,  водокористувачі не тільки отримали корисну інформацію,  а й поспілкувались між собою, а це дуже важливо у сучасному світі.